Cyklus vzdělávání

Příprava a organizační zajištění cyklu vzdělávání pro senior studenty Konzultačních středisek VU3V Frýdlantu, Českého Dubu, Hodkovic nad Mohelkou, Chrastavy a Hrádku nad Nisou.

Předpokládaný termím v 09/2021-12/2021

Zvyšování IT gramotnosti

Zvyšování IT gramotnosti a práce s chytrými telefony – Doba, ve které aktuálně žijeme, ukazuje, jak je technika potřebná pro propojení a řešení zcela běžných záležitostí. Aktuálně organizované přednášky VU3V se senior studenty, které z „objektivních důvodů“ není možné nyní realizovat tzv. prezenční formou, uskutečňujeme tzv. „on-line“ na platformě Skype. Mnoho z našich senior studentů na základě naší pomoci a nasměrování s technikou již pracují velmi schopně. Někteří ještě dostatečnou odvahu nezískali. A rozhodně je stále prostor pro to se pro práci s technikou a práci se sociálními sítěmi, a i využití bezpečných možností z toho, co umožňují tzv. „chytré telefony“, čemu se přiučit, v čem se zdokonalit.  Kurz by měl být připraven studenty Střední hospodářské a lesnické školy ve Frýdlantu.

 

IT kurz (seminář) bude připraven ve spolupráci se studenty Střední hospodářské a lesnické školy Frýdlant a organizovaný tamtéž.

Kurzy budeme mít připravené jak formou prezenční, tak i distanční.